@ BEZPIECZENY INTERNET @

Bezpieczny internet
Bezpiecznie Tu i Tam - zadnie 2 PDF Drukuj Email

Drugie zadanie konkursowego – Rywalizacja na obrazy

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i dostarcz ją, do 6.12. 2016, swojemu Wychowwcy (klasy I-III) lub pani B. Melich (klasy IV-VI).

Pamiętaj, że praca powinna być przygotowana w formie pracy plastycznej, techniką dowolną.

Pamiętaj, że praca powinna być́wykonana bez użycia nowych technologii.

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź sobie, zė napisałes/́napisałaś ksiażk̇ę dla swoich kolegów i koleżanek o Twoich ulubionych miejscach w internecie. Zaprojektuj do niej okładkę - w ten sposób, aby zachęcała czytelnika do lektury.

2. Wybierz kilka zasad bezpiecznego zachowania w internecie i zaprojektuj do nich plakat, który każḋe dziecko chciałoby powiesićw swoim pokoju lub
w swojej szkole.

Oto wybór zasad, z których mozė sz skorzystać– możėsz zaprezentowaćrównież inne zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online:

a) Chronię swoje dane w sieci.
b) Nie ufam osobom poznanym w internecie.
c) Dbam o wizerunek w online.
d) Nie hejtuję, szanuję innych internautów
e) Kontroluję czas spędzony w internecie.
f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.
g) Nie odbieram wiadomosć i z nieznanego zŕódła.
h) Mówię rodzicom i naczycielom, jesĺi cośw internecie jest nie tak.

3. Zaprojektuj podkładkę pod komputerową myszkę w ten sposób, aby dzieci, które bed̨ą jej użẏwały, pamiet̨ały dziek̨i niej o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.

Na Wasze prace czekają Wychowawcy (uczniowie klas I-III)
oraz pani B. Melich w czasie zajęć plastyczncych  ((uczniowie klas IV-VI) do 6.12.2016.

Mega Misja PDF Drukuj Email

megamisja

MegaMisja grafika 1

Bezpiecznie Tu i Tam PDF Drukuj Email

FB 403x403

Pierwsze Zadanie Konkursowe – Rywalizacja na słowa.

Przygotuj pracę na jeden z poniższych tematów i przekaż ją swojemu Nauczycielowi Informatyki.
 10 najlepszych prac uczniów klas I-III oraz 10 najlepszych prac uczniów klas IV-VI weźmie udział w etapie ogólnopolskim konkursu, w którym do wygrania są  atrakcyjne nagrody – tablety i gadżety elektroniczne za miejsca na podium oraz nagrody wyróżnienia za miejsca 4-10. Powodzenia!

Tematy zadania konkursowego.

1. Wyobraź sobie, że ̇ przekroczyłeś czas korzystania z komputera wyznaczony przez rodziców i dosłownie... wpadłeś do internetu. Spróbuj się z niego wydostać. Napisz bajkę, krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym, jakie przygody Cię tam spotkały, jak udało Ci się bezpiecznie wrócićdo prawdziwego świata i co opowiedziałeś/-łaś rodzicom.

2. Zły czarnoksięznik wyłączył internet wszystkim dzieciom na świecie. Napisz krótkie opowiadanie lub wierszyk o tym jak zapukałeś do jego drzwi i, wymieniając wszystkie plusy korzystania z internetu, chciałeś przekonać go do zmiany decyzji. Nie zapomnij napisaćczy Ci się udało :)

3. Wyobraź sobie, że założyłeś  z przyjaciółmi nowy portal społecznościowy dla dzieci. Reklamujecie się jako najbezpieczniejsze miejsce w internecie. Stwórz krótki, najlepiej rymowany, regulamin korzystania z Waszej strony.

Termin przyjmowania prac: 6 listopada 2016 r.

Konkurs edukacyjny Bezpiecznie Tu i Tam©Fundacja Orange 2016

Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 PDF Drukuj Email

DSC 7257Dnia 9.02.2016 r. w naszej szkole odbył się apel oraz warsztaty o tematyce bezpiecznego internetu. Miało to uświadomić uczniom jakie zagrożenia czychają na nas jeśli nieodpowiednio korzystamy z portali społecznościowych oraz innych stron w internecie. Apel oraz warsztaty przygotowała p. Ilona Durczyńska. ,,Lepszy Internet Zależy Od Ciebie".

Lepszy Internet zależy od Ciebie PDF Drukuj Email

Dzisiaj ( 9.02.2016 r.) odbył się apel  edukacyjny dla klas I-III poświęcony tematyce bezpieczeństwa     w Internecie. Miał on na celu uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego wykorzystania Internetu. Dzieci poznały też podstawowe zasady właściwego poruszania się w sieci internetowej.

Apel przygotowała i przedstawiła klasa 2b (pod opieką mgr Beaty Mąsior).

apeldbi2docx   aa2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>