bilbord etwinning

eTwinning 2014/2015

eTwinning 2010/2011

flaga_wlochy portugal flag grecja flaga

romania_flag_large anglia flaga flaga_polski
logo_etwenning_portal
REDUCING – REUSING – RECYCLING
Uczniowie z klas 2a i 3c SP 33 biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning, realizowanym przez szkoły:
  1. 4o Δημοτικό Σχολείο Δράμας (Δράμα, Grecja)
  2. Chennestone Primary School (Sunbury On Thames, Wielka Brytania)
  3. Agrupamento de Escolas de Pardilhó (Estarreja, Portugalia)
  4. General School (Arad, Rumunia)
  5. Maria Mazzini (Genova, Włochy)
  6. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 (Katowice, Polska)
Program eTwinning stanowi część Comeniusa, unijnego programu dla szkół (www.etwinning.net).
Współpraca między szkołami w ramach niniejszego projektu polega na wymianie doświadczeń w zakresie:
  • zmniejszania zużycia np. wody, elektryczności (Reducing)
  • wielokrotnego wykorzystywania produktów (Reusing)
  • odzyskiwania surowców wtórnych (Recycling)
Każda z uczestniczących szkół ma za zadanie wykonać 3 prezentacje w Power Point, w których przedstawia w jaki sposób realizuje na swoim terenie trzy powyższe założenia.
W każdej ze szkół powstaje „Green Team”, zespół ochotników w wieku 7-11 lat, którzy zachęcają rówieśników do zmiany stylu życia na bardziej ekologiczny, porzucenia złych nawyków wpływających negatywnie na środowisko naturalne. Na koniec każda ze szkół wybiera jeden z pomysłów zaprezentowanych przez pozostałe szkoły uczestniczące w projekcie i realizuje go na terenie swojej placówki. Mamy nadzieję, że niniejszy projekt przyczyni się do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów.

5 Lat eTwinning PDF Drukuj Email

img_5839_1_1

img_5813_1_1 5 maja 2010 obchodziliśmy w naszej szkole 5 lat eTwinningu! Uczniowie klas 1c i 4c zorganizowaliwspólną imprezę z tej okazji w kolorach żółtym i niebieskim. Gościem specjalnym była Pani Dyrektor.

"5 lat eTwinning" PDF Drukuj Email
etwinning310 maja nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w konferencji "5 lat eTwinning" która odbyła sie w Urzędzie Wojewódzkim
w Katowicach. Realizowane przez naszą szkołę projekty eTwinning zostały zaprezentowane na specjalnie przygotowanym stoisku podczas targów.

etwinning22

etwinnieng1

Konkurs PDF Drukuj Email

Uwaga uczniowie Szkoly Podstawowej nr 33!

Przypominamy o konkursie na LOGO dla naszego projektu eTwinning `Reducing, Reusing and Recycling at school`.