promocja logo3

Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie PDF Drukuj Email

Nasza szkoła  uzyskała  CERTYFIKAT  SZKOŁY PROMUJĄCEJ  ZDROWIE

NASZA SZKOŁA W KRAJOWEJ  SIECI  SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE

Decyzją Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie nasza szkoła uzyskała rekomendację do nadania tego prestiżowego wyróżnienia.
W dniu 23 listopada w Warszawie odbyła się ceremonia nadania 35 placówkom z całej Polski Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie. Wśród odznaczonych szkół znalazła się także nasza szkoła.

Uroczystego wręczenia w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji dokonał Sekretarz Stanu w MEN, wiceminister edukacji narodowej – Maciej Kopeć. Tym samym szkoła została włączona do Krajowej Sieci Szkół odznaczonych certyfikatem i należy do Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie.

Certyfikat odbierała Pani dyrektor Teresa Liburska-Łój oraz Szkolny koordynator d.s. Promocji Zdrowia Alina Grzesiak.

DSC 1324DSC 1412

„Kulinarna podróż przez Polskę - Polskie Smaki PDF Drukuj Email

W ramach POLSKIEGO TYGODNIA klasy I-VI szkoły podstawowej przygotowały „Kulinarną podróż przez Polskę- Polskie Smaki”. Uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli zorganizowali stoiska ze zdrową, polską żywnością i tradycyjnymi polskimi potrawami. Na zajęciach w klasach omawiane były zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem się. Na koniec „Kulinarnej podróży” odbyła się degustacja smacznego jedzenia. Jednym z celów imprezy była promocja zdrowego stylu życia, a w szczególności wyrabianie i utrwalanie nawyku spożywania przez uczniów wartościowych potraw i produktów.

Prelekcja - profilaktyka związana z paleniem papierosów PDF Drukuj Email

Dnia 21.11.2016r. odbyła się prelekcja dla uczniów klas I-III gimnazjum dotycząca profilaktyki związanej z paleniem papierosów. Spotkanie prowadziła p. wicedyrektor I. Kamińska, psycholog B. Lubina oraz pedagog M. Izydorczyk. Prelekcja obejmowała zagadnienia związane z przyczynami sięgania po papierosy, konsekwencjami palenia papierosów oraz sposobami odmawiania w przypadku nacisku grupy rówieśniczej.

DZIEŃ WALKI Z OTYŁOŚCIĄ PDF Drukuj Email

25 października, już kolejny rok z rzędu, propagowaliśmy w naszej szkole

„ Dzień Walki z Otyłością”.

Młodzież postanowiła przypomnieć wszystkim zasady prawidłowego odżywiania. W tym celu powstała gazetka szkolna pod hasłem „Czy wiesz co jesz?”.

Młodzież samodzielnie przygotowała także sałatki owocowe, którymi częstowała nauczycieli i uczniów, przypominając o prawidłowym odżywianiu. Sałatki cieszyły się wielką popularnością.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

20161025 085048

20161025 100723