pasowanie czytelnika
Pasowanie na czytelnika 2016 PDF Drukuj Email

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Pasowanie rozpoczęła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 6a. Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie klas pierwszych mogli pochwalić się swoją wiedzą dotyczącą książek oraz wziąć udział w quizach i zabawach ruchowych. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę.

Bez tytułu

Bez tytułu1

Pasowanie na czytelnika 2015 PDF Drukuj Email

Pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki, ma swoje stałe miejsce w kalendarzu szkolnych wydarzeń. Jak zwykle głównym celem naszych spotkań z pierwszoklasistami było zapoznanie ich ze zbiorami biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. W tym roku na pasowanie zostało zaproszonych 168 uczniów klas pierwszych. Zajęcia rozpoczynały się od powitania na wesoło i kilku zabaw ruchowych. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiadomościami o książkach i znajomością postaci literackich, a także rozwiązać zagadki związane z bohaterami bajek. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła inscenizacja ”Rzepki” J. Tuwima, w której pierwszoklasiści odgrywali role postaci z wiersza. Na zakończenie wszyscy uczniowie składając uroczyste przyrzeczenie zobowiązali się do przestrzegania zasad bibliotecznych i szanowania wypożyczonych książek, po czym zostali pasowani na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali imienne dyplomy. Obecnie uczniowie klas pierwszych należą do naszych najaktywniejszych czytelników.