Projekty SP
Projekt „Klasa z Klasą”- Jak bezpiecznie korzystać z komputera? PDF Drukuj Email

Kolejne spotkanie klasy 3b z klasą 2d odbyło się pod hasłem: „ Jak bezpiecznie korzystać z komputera? Co to jest cyberprzemoc ?". Klasa 3b samodzielnie przygotowała spotkanie, przekazała najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Uczniowie klasy 2d dowiedzieli się, że cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Wszyscy uczniowie utrwalili sobie wiadomości, które opracowywali na zajęciach komputerowych od początku roku szkolnego.

2017-04-12 200645

Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 PDF Drukuj Email

Kolejny rok szkolny (2016/2017) przyniósł zwycięzców Konkursu Pięknego Czytania, który zorganizowany został w naszej szkole dla klas 1-3 w ramach projektu „W Krainie Bajek i Baśni”. Komisja w składzie mgr Beata Mąsior i mgr Wioletta Rawiak wyłoniły szkolnych laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

2017-03-10 202026

Projekt „W Krainie Bajek i Baśni” - teatr PDF Drukuj Email

W lutym klasy I-III udały się kolejny raz na przedstawienie teatralne do Będzina. Tym razem obejrzały spektakl „Niebieski kot”- opowieść o umiejętności kochania,  niespełnionej miłości i odbudowywaniu swojego człowieczeństwa. Dzieci bardzo żywo reagowały w czasie spektaklu, podobała im się choreografia i scenografia. Nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

2017-02-17 203829

Apel o bezpieczeństwie w Internecie PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym (8.02.2017 r.) apel  edukacyjny z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu dla klas I-III SP odbył się pod hasłem  „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Jak co roku dzieci poznawały i utrwalały sobie podstawowe zasady właściwego poruszania się w sieci internetowej. Apel przygotowała i przedstawiła klasa 3b pod opieką mgr Beaty Mąsior.

i1  i2

Projekt „Klasa z Klasą”- Kulturalne zachowanie w szkole i poza szkołą PDF Drukuj Email

Okrzykiem „Kultura to podstawa, kulturalnym być wypada!” uczniowie klasy 3b rozpoczęli spotkanie „Klasa z klasą” goszcząc w klasie 2d. Na spotkaniu przekazali młodszym koleżankom i kolegom podstawowe zasady kulturalnego zachowania w szkole i poza szkołą. Na zakończenie wystąpiła pani Kultura, która przypomniała, jak należy zachowywać się w środkach komunikacji miejskiej.

2016-12-10 220537

Smacznie, zdrowo i kolorowo PDF Drukuj Email

8 listopada uczniowie klasy 3f wzięli udział w akcji „Śniadanie daje moc", której celem jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u najmłodszych. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko, że śniadanie jest jednym z najistotniejszych posiłków, jakie człowiek powinien spożyć w trakcie dnia, ale też mieli okazję samodzielnie przygotować zdrowe drugie śniadanie.

2016-11-14 175601

Program edukacyjny „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju.” PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 33

i Gimnazjum Nr 6 przystąpili do programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju.” Tegoroczny temat – III już edycji programu - brzmi „Źródła wiary. Rola świętych ksiąg

w kulturze i religii.”

Poprzez gromadzenie materiałów, podejmowanie działań na rzecz tolerancji i dialogu w szkole oraz wizyty w takich instytucjach jak m.in. Muzeum Najmniejszych Książek Świata czy Muzeum Ślaskim uczniowie poznają rolę Świętych Ksiąg chrześcijaństwa i judaizmu na płaszczyźnie kulturowej jak również religijnej.

Koordynatorami programu edukacyjnego są: p. Jadwiga Pawletta

i p. Damian F. Boral.

Poza tym w podejmowane działania szczególnie zaangażowani są:

p. Elżbieta Zwierzchowska, p. Marta Borowska, p. Agata Głatki.

Strona szkoły ZSO7 prowadzona w ramach projektu:

Asertywność PDF Drukuj Email

PROJEKT „KLASA Z KLASĄ”

asertywnosc1

Trzeci etap projektu „Klasa z klasą” przebiegał pod hasłem „Asertywność – Nie biorę udziału w niewłaściwych zachowaniach kolegów”. Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 1b i 2b odgrywających scenki związane z wyborem odpowiedniego postępowania.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>