Projekty SP
Spotkanie „Klasy z Klasą" - moduł III PDF Drukuj Email

Ostatnie spotkanie „Klasy z klasą” przebiegło pod hasłem „Jak ciekawie spędzać czas?- Moje hobby” Uczniowie klasy 3b gościli w klasie 2d. Na spotkaniu przekazali młodszym koleżankom i kolegom propozycje ciekawego spędzania czasu wolnego. Gospodarze podali też swoje propozycje własnych ciekawych zajęć. Dzieci będą korzystać z przedstawionych pomysłów, być może spotkają się podczas wspólnych zabawach na podwórku…

kk1

Jak nie czytam, jak czytam PDF Drukuj Email

8 czerwca uczniowie klasy VI A i VI C wzięli udział w II KATOWICKIEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. Spotkaliśmy się w rynku na happeningu czytelniczym. Wysłuchaliśmy fragmentów książki pt. „Oskar i Pani Róża”, którą na głos czytali pisarze, aktorzy oraz przedstawiciele samorządu lokalnego. Pobijaliśmy rekord czytania w jednym momencie - wszyscy czytali przyniesione książki. Następnie barwnym korowodem promującym czytelnictwo przeszliśmy ulicami Katowic. W dalszej części wyróżnieni zostali najlepsi czytelnicy bibliotek szkolnych. Z naszej szkoły była to Natalia Żurek z klasy II A gimnazjum. Zdobyła tytuł AKTYWNEGO CZYTELNIKA.
W czasie trwania happeningu zwiedzaliśmy stoiska, na których były promowane książki. Braliśmy udział w wielu konkursach czytelniczych, w których wygraliśmy różne nagrody.

CZ1  CZ2

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam" PDF Drukuj Email

2017-06-09 181704

Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum po raz drugi przystąpili do programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”. Tegoroczny temat – IV już edycji programu - brzmi „W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata.”  W poprzedniej edycji programu uczniowie zdobyli certyfikat, który był ukoronowaniem podejmowanych działań na rzecz tolerancji i pokoju. Poprzez gromadzenie materiałów, podejmowanie działań na rzecz tolerancji i dialogu w szkole oraz wizyty w różnych instytucjach uczniowie poznają oblicza raju na płaszczyźnie kulturowej jak również religijnej. Koordynatorami projektu na terenie szkoły są: p. Jadwiga Pawletta, p. Marta Borowska, p. Grzegorz Juranek i p. Damian F. Boral. Strona szkoły ZSO7 prowadzona w ramach projektu: http://zso7.obliczadialogu.pl/

Projekt „Klasa z Klasą”- Jak bezpiecznie korzystać z komputera? PDF Drukuj Email

Kolejne spotkanie klasy 3b z klasą 2d odbyło się pod hasłem: „ Jak bezpiecznie korzystać z komputera? Co to jest cyberprzemoc ?". Klasa 3b samodzielnie przygotowała spotkanie, przekazała najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Uczniowie klasy 2d dowiedzieli się, że cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem nowych technologii. Wszyscy uczniowie utrwalili sobie wiadomości, które opracowywali na zajęciach komputerowych od początku roku szkolnego.

2017-04-12 200645

Konkurs Pięknego Czytania dla klas 1-3 PDF Drukuj Email

Kolejny rok szkolny (2016/2017) przyniósł zwycięzców Konkursu Pięknego Czytania, który zorganizowany został w naszej szkole dla klas 1-3 w ramach projektu „W Krainie Bajek i Baśni”. Komisja w składzie mgr Beata Mąsior i mgr Wioletta Rawiak wyłoniły szkolnych laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

2017-03-10 202026

Projekt „W Krainie Bajek i Baśni” - teatr PDF Drukuj Email

W lutym klasy I-III udały się kolejny raz na przedstawienie teatralne do Będzina. Tym razem obejrzały spektakl „Niebieski kot”- opowieść o umiejętności kochania,  niespełnionej miłości i odbudowywaniu swojego człowieczeństwa. Dzieci bardzo żywo reagowały w czasie spektaklu, podobała im się choreografia i scenografia. Nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

2017-02-17 203829

Apel o bezpieczeństwie w Internecie PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym (8.02.2017 r.) apel  edukacyjny z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu dla klas I-III SP odbył się pod hasłem  „Razem zmieniamy Internet na lepsze”. Jak co roku dzieci poznawały i utrwalały sobie podstawowe zasady właściwego poruszania się w sieci internetowej. Apel przygotowała i przedstawiła klasa 3b pod opieką mgr Beaty Mąsior.

i1  i2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>