Wychowanie patriotyczne
Wyjazd do Muzeum KL Auschwitz - Birkenau PDF Drukuj Email

IMG 0086Minęło już tyle czasu, ale nadal nie możemy zapominać o przekazywaniu prawdy na temat czynów barbarzyńskich oraz nieludzkich zachowaniach, które zgotowali ludzie dla ludzi. 5 maja 2017 roku dwie klasy 3 - gimnazjalne wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na lekcję historii do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz Birkenau, byłego niemieckiego - nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, gdzie uczniowie zobaczyli jak mieszkali i jak byli traktowani byli więzniowie obozu. Następnie wybrali się do nieopodal oddalonego obozu Brzezinka, gdzie zobaczyli drewniane baraki oraz gruzy jakie pozostały po komorach gazowych i krematoriach, które zostały wysadzone przez hitlerowców w celu zatarcia wszystkich śladów. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem ofiar zagłady i zapalili znicze po ścianą śmierci. Organizatorem wycieczki była nauczycielka historii z naszej szkoły pani Halina Pustuła - Wójciak.
IMG 0085IMG 0083

77 rocznica zbrodni katyńskiej PDF Drukuj Email

21.04.2017 odbyły się wojewódzkie obchody 77 rocznicy zbrodni katyńskiej przy Grobie Policjanta Polskiego na ul. Lompy w Katowicach. Uroczystość zorganizowało Ogólnopolskie Stowarzyszenie ,,Rodzina Policyjna 1939 r." z siedzibą w Katowicach przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji. W obchodach wzięły udział nauczycielki z naszej szkoły: p. wicedyrektor Barbara Tecław oraz nauczycielka historii p. Halina Pustuła - Wójciak.

IMG 20170421 131631IMG 20170421 121712

Zaproszenie PDF Drukuj Email

Bez tytułu

Brawo Julka i Kuba! PDF Drukuj Email

2017-02-02 175032

IV. finał Biegu Dziewięciu z ,,Wujka" PDF Drukuj Email

,,Naród bez historii błądzi jak
człowiek bez pamięci" (Norman Davies)

zbigniew-wilkW 35 rocznicę stanu wojennego i pacyfikacji KWK ,,Wujek", odbył się bieg młodzieży z 40 szkół aglomeracji śląskiej zorganizowany przez ŚCWiS. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy I C gimnzajum wraz z opiekunami p. Haliną Pustułą - Wójciak i p. Martą Jasińską. Patronem naszej grupy byl Zbigniew Wilk z którego wizerunkiem na koszulkach biegła nasza grupa. W trakcie uroczystości nasi biegacze złożyli kwiaty przy Krzyżu Pamięci oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z rodzinami zabitych górników. W ten oto sposób oddaliśmy hołd 9 z Wujka oraz wszystkim ofiarom stanu wojennego.

DSC 2052DSC 2054

Wycieczka do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności PDF Drukuj Email

2016-12-15 181948

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Muzeum Izba Pamięci KWK "Wujek" PDF Drukuj Email

,,Zapisani do rachunku krzywd
Obca dłoń ich też nie przekreśli.
Przyjdą cicho, jak ta noc grudniowa
Jak poranek, jak strofa do pieśni"

DSC 1267W związku ze zbliżającą się 35 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji KWK "Wujek", grupa młodzieży kl I-III naszego gimnazjum w dniu 19.XI.2016 roku zwiedziła Izbę Pamięci, w której zapoznała się z najdawniejszymi dziejami kopalni oraz dramatyczną historią związaną z pacyfikacją zakładu 16.XII.1981 roku przez oddziały wojska, MO i ZOMO. Obejrzała film dokmentalny o tych tragicznych wydarzeniach. Po Muzeum oprowadził uczniów p. Krzysztof Pluszczyk - bezpośredni uczestnik wydarzeń z grudnia 1981 roku. Następnie młodzież udała się pod Pomnik 9 z "Wujka", gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicze. Wyjście zorganizowały panie: Halina Pustuła - Wójciak oraz Teresa Zioła.

DSC 1278DSC 1296

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>