szachy
Szkółka szachowa na rok 2015/16 PDF Drukuj Email

Szkoła Szachowa Młodych Umysłów zaprasza!szachy2

Szanowni Państwo !!!

Od czterech lat w naszej szkole działa SZKÓŁKA SZACHOWA.
Zajęcia odbywają się w czwartki:
grupa I - od 12:40 do 13:25, grupa II – od 13:35 do 14:20 i grupa zaawansowana – od 14:30 do 15:15.

Szkółka Szachowa rok szkolny 2014/15 PDF Drukuj Email

Zapraszamy na zajęcia Szkółki Szachowej.
Zajęcia odbywają się w czwartki:
  GRUPA I - od 12:40 do 13:25,
GRUPA II - od 13:35 do 14:20
i GRUPA ZAAWANSOWANA - od 14:30 do 15:15.

IMG 3876Dziecko można zapisać w czwartki na zajęciach lub kontaktując się telefonicznie, bądź mailowo.

Kontakt:
  tel. 607 246 835

Zapraszamy też do odwiedzenia strony internetowej naszej Szkoły
Szachowej www.grawszachy.pl

Powiatowe Mistrzostwa SP w Szachach PDF Drukuj Email

W Powiatowych Mistrzostwach SP w Szachach drużyna chłopców zajęła 9 miejsce, a drużyna dziewcząt 5.

IMG 3468a

Dziękuję za zorganizowanie wyjazdu na turniej.

pozdrawiam

Sprawozdanie z Mistrzostw Katowic 2013 PDF Drukuj Email

Magdalena Kycler piąta w Mistrzostwach Katowic w szachach!

Uczniowie naszej szkoły w składzie:
Magdalena Kycler, Wojciech Sontowski, Łukasz Hetman, Wiktor Czarnota, Tymoteusz Baran, Paweł Wojtaszek, Błażej Babczyński, Leonard Laskowski, Tymon Gądzik, Igor Parnowski wystąpili w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Szachach.
Największe gratulacje należą się Magdalenie Kycler, która w grupie dziewcząt zajęła 5 miejsce z dorobkiem 4,5/7pkt!
Z chłopców najlepiej zaprezentowali się Igor Parnowski, Tymon Gądzik i Leonard Laskowski, którzy w grupie 31 szachistów z klas I-III zajęli kolejno miejsca 10, 11 i 12 zdobywając 4/7pkt.
W Mistrzostwach wzięło udział 102 szachistów i szachistek z katowickich szkół.

Dziękuję za zorganizowanie wyjazdu na turniej i opiekę.

PDF Drukuj Email

szachy-staunton-3Zapraszamy uczniów naszej szkoły na zajęcia szachowe, które odbywają się w czwartki w sali 226:

grupa początkująca - od 12:40 do 13:25,
grupa średniozaawansowana – od 13:35 do 14:20 ,
grupa zaawansowana – od 14:30 do 15:15.

Zajęcia prowadzi instruktor sportu szachowego, sędzią szachowy i współtwórca Szkoły Szachowej Młodych Umysłów.
Oprócz zajęć organizujemy turnieje szachowe, symultany i treningi. Dysponujemy własnym sprzętem (szachy turniejowe, zegary, tablice demonstracyjne, rzutnik multimedialny, sprzęt komputerowy, literatura fachowa). W ramach zajęć koncentrujemy się na wszechstronnym rozwoju dzieci przy pomocy szachów: kształcenie pamięci, umiejętności trwałej koncentracji, wyobraźni, fantazji oraz myślenia logicznego i twórczego.
Regularnie uczestniczymy w Mistrzostwach Katowic Szkół Podstawowych w Szachach.gniadek3 szachy

Sprawozdanie z ligi SP-33 1.4

Sprawozdanie z ligi SP-33 2.4

Turniej Szachowy PDF Drukuj Email
W dniach 15-19.06.2012r. w naszej szkole odbyły się Mistrzowstwa Śląska Juniorów w Szachach. Przez te dni młodzi szachiści rozgrywali potyczki w salach gimnastycznych budynku naszej szkoły. Wyczuwalne były stres i emocje towarzyszące graczom.

szszssz