Szkolne Dni Europejskie 2011 PDF Drukuj Email

Szkolne Dni Europejskie 2011

img_8126W bieżącym roku szkolnym Szkolne Dni Europejskie przebiegać będą pod hasłem „Poznajemy Europejskie Stolice Kultury". Chcemy przybliżyć naszym uczniom SP oraz gimnazjum zasady przyznawania miastom tytułu ESK oraz zwrócić ich uwagę na starania Katowic o uzyskanie tego prestiżowego tytułu.
Poza prezentacjami przygotowanymi przez poszczególne klasy proponujemy również udział w akcji zbierania puszek aluminiowych, z której dochód zostanie przekazany na zakup neonów w kształcie słonecznika (kwiatu, będącego symbolem Katowic jako kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku). Neony staną wpierw na budynku Superjednostki, a docelowo na katowickich skwerach. Zgniecione puszki można przynosić do sal: fizycznej, chemicznej lub geograficznej.
Ponadto prosimy, by każdy uczeń naszej szkoły (I-VI SP oraz I-III gimn.) wykonał słonecznik z papierów kolorowych podczas lekcji techniki lub w czasie zajęć z wychowawcą. Gotowe prace prosimy oddawać D. Kupskiemu do 23 marca.

Klub Europejski i Zespół Comenius

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl