wolontariat
Wolontariusz - osoba pracująca bez wynagrodzenia w swoim wolnym czasie
"MŁODZI - STARSZYM" PDF Drukuj Email

Uczennice naszego gimnazjum odwiedzają raz w tygodniu osoby starsze i przewlekle chore, przebywające w NZOZ „Karolinka" na ul. Barlickiego. Towarzyszą chorym, słuchając ich wspomnień z lat minionych, prowadzą wspólne zajęcia plastyczne, czytają im książki, grają w gry planszowe. Wolontariuszki mówią, że chcą zobaczyć inny świat, nie ten wylansowany przez media. Bo przecież okres starości wpisana jest nie tylko zasłużona emerytura, ale także samotność i ciężka choroba. Tutaj doświadczają też ich ostatniego rozstania.

Szkolne wolontariuszki:

zdj1

 

 

Haffman Monika i ........ Alicja

 

 

 

zdj3 1

 

Aleksandra Budujkiewicz i Martyna Majcher

 

 

 

 

zdj2

 

 

Paulina Miłkowska i Angelika Małkowska

 

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl