Lekki jak piórko - multimedialna szafka dla ucznia. PDF Drukuj Email

lekki

6 Kwietnia 2009 roku w naszej szkole rozpoczął się pilotaż  projektu:

"Szkoła XXI wieku, wykorzystanie technologii informatycznych w nauczaniu"

pod hasłem:

"Lekki jak piórko -  multimedialna szafka dla ucznia"

...::: FORUM DYSKUSYJNE :::...

Link do galerii

6 kwietnia 2009 roku - uroczyste otwarcie projektu

Podpisanie umowy pomiędzy Kuratorium Oświaty w Katowicach i firmą Intel.

umowa_s

Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk dokonał symbolicznego otwarcia programu.

otwarcie

Podczas pierwszej pokazowej lekcji z wykorzystasniem technologii XXI wieku, poporowadzonej przez mgr Elżbietę Bryl, dzieci uczyły się korzystając z netbooków Clasmate PC dostarczonych przez firmę Intel.

u_0001 95

Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, posel Jerzy Ziętek oraz Tomasz Klekowski (Intel) z dużym zainteresowaniem obserwowali lekcję.

u_0001 66

u_0001 69

Na koniec zaproszeni goście postanowili wypróbować możłiwości netbooków osobiście:)

netbooki13

więcej zdjęć w galerii

4 maja 2009 roku - wizyta wiceminister edukacji w e-klasie

Wiceminister edukacji Krystyna Szumilas, w towarzystwie śląskiego kuratora oświaty Stanisława Fabera, odwiedziła uczniów klasy III a naszej szkoły realizujących program nauczania z wykorzystaniem netbooków.

Specjalnie oprogramowane netbooki Classmate PC będą zastępować uczniom tej klasy  tradycyjne podręczniki przez najbliższe trzy lata.

2s

Oprócz przeglądania podręczników netbooki umożliwiają uczniom wykonywanie interaktywnych ćwiczeń multimedialnych co czyni proces nauczania atrakcyjniejszym i bardziej efektywnym.

1s

Wiceminister Krystyna Szumilas podkreśłiła, że wykorzystanie multimediów znacznie podnosi atrakcyjność edukacji stwierdzając, że: "Jest to warsztat pracy stwarzający duże możliwości kreatywnym nauczycielom i formuła bardzo ciekawa dla dzieci".

3s