bilbord etwinning

eTwinning 2014/2015

eTwinning 2010/2011

flaga_wlochy portugal flag grecja flaga

romania_flag_large anglia flaga flaga_polski
Symbole ekologiczne PDF Drukuj Email

znak 1Znak Dbaj o czystość (kosz na śmieci) oznacza, że opakowanie powinno trafić do kosza na odpady, aby nie zanieczyszczało środowiska.

 

Znak Aluminium (alu) oznacza, że produkt lub jego opakowanie wykonany jest z aluminium.znak 7

 

 

znak 5

Znak przeznaczony dla opakowań, które nadają się do ponownego przetworzenia (puszki, plastiki). Wewnątrz pętli może znajdować się liczba informująca jaki procent użytych do produkcji materiałów pochodził z recyklingu. Czasem także podaje się nazwę materiału, z którego wytworzono dany produkt.

znak 9

 

W tym przypadku symbol oznacza materiał, z jakie go zostało wyprodukowane opakowanie (powyższy symbol oznacza PET -politereftalan etylenu, rodzaj plastiku). Takie znaki są elementem Systemu Znakowania Opakowań obowiązującego w Unii Eu­ropejskiej, w którym materiał opakowaniowy okre­ślony jest kodem numerycznym (np. 1 dla PET) i/lub symbolem literowym (np. PET). Każdy materiał ma zatem przypisany kod numeryczny oraz literowy.

 

znak 10Zielony Punkt - producent wniósł wkład finansowy w budowę i funkcjonowanie systemu odzysku i recyklingu odpadów polskiej organizacji Rekopol. Znak nie odnosi się do produktu ani opakowania. Mówi je dynie o tym, że producent wniósł dobrowolną opłatę wspierającą recykling odpadów

 

 

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl