HOT NEWS
   >>>> news >>>> Zapraszamy na nową stronę internetową pod adresem: www.sp33.katowice.pl  >>>> news  >>>> >>> NEWS >>>   UWAGA!!! Zmienił się numer konta wpłat na obiady - zakładka Rodzice   >>> NEWS >>>
bilbord etwinning

eTwinning 2014/2015

eTwinning 2010/2011

flaga_wlochy portugal flag grecja flaga

romania_flag_large anglia flaga flaga_polski
Anglia PDF Drukuj Email

Chennestone Primary School

angliaanglia

Hello from England

All about the Chennestone School Green Team

We are the Chennestone Green Team. Our school has 347 children from 4 to 11 ears old. We are 16 children from the Green team and we are 8 - 11 years old. We have a meeting every Wednesday to discuss Reducing, Reusing and Recycling in our school and how we can improve. We help our classes to be more Eco-friendly. We wear a Green Team badge so that other children know that we are here to help.

We are looking forward to sharing our ideas with you.

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl