Jak nie czytam, jak czytam PDF Drukuj Email

8 czerwca uczniowie klasy VI A i VI C wzięli udział w II KATOWICKIEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. Spotkaliśmy się w rynku na happeningu czytelniczym. Wysłuchaliśmy fragmentów książki pt. „Oskar i Pani Róża”, którą na głos czytali pisarze, aktorzy oraz przedstawiciele samorządu lokalnego. Pobijaliśmy rekord czytania w jednym momencie - wszyscy czytali przyniesione książki. Następnie barwnym korowodem promującym czytelnictwo przeszliśmy ulicami Katowic. W dalszej części wyróżnieni zostali najlepsi czytelnicy bibliotek szkolnych. Z naszej szkoły była to Natalia Żurek z klasy II A gimnazjum. Zdobyła tytuł AKTYWNEGO CZYTELNIKA.
W czasie trwania happeningu zwiedzaliśmy stoiska, na których były promowane książki. Braliśmy udział w wielu konkursach czytelniczych, w których wygraliśmy różne nagrody.

CZ1  CZ2