Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum po raz drugi przystąpili do programu edukacyjnego „Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju”. Tegoroczny temat – IV już edycji programu - brzmi „W drodze do Edenu. Obraz raju w kulturach i religiach świata.”  W poprzedniej edycji programu uczniowie zdobyli certyfikat, który był ukoronowaniem podejmowanych działań na rzecz tolerancji i pokoju. Poprzez gromadzenie materiałów, podejmowanie działań na rzecz tolerancji i dialogu w szkole oraz wizyty w różnych instytucjach uczniowie poznają oblicza raju na płaszczyźnie kulturowej jak również religijnej. Koordynatorami projektu na terenie szkoły są: p. Jadwiga Pawletta, p. Marta Borowska, p. Grzegorz Juranek i p. Damian F. Boral. Strona szkoły ZSO7 prowadzona w ramach projektu: http://zso7.obliczadialogu.pl/

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl