Zebranie z rodzicami PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zgodnie z kalendarzem szkolnym zebrania rodziców uczniów szkoły podstawowej (I – VI) odbędą się 31 maja 2017 roku o godzinie 17:00.

Termin zebrania  rodziców  uczniów  gimnazjum został przeniesiony na 6 czerwca 2017 roku, godzina 17:00

Pragniemy wyjaśnić, że zmiana terminu zebrania rodziców uczniów gimnazjum wynika z przystąpienia szkoły do programu profilaktycznego „Archipelag skarbów”.

Program ten łączy w sobie trzy najważniejsze cechy dobrej profilaktyki:

1. wspiera rodziców i wychowawców w przekazywaniu młodzieży świata wartości,
  2. jest atrakcyjny dla młodzieży,
  3. należy do nielicznej grupy programów skutecznych (co zostało udowodnione w badaniach naukowych).

Program jest wpisany do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach programu w każdej szkole odbywa się informacyjno-szkoleniowe spotkanie dla rodziców. W tym wypadku organizatorzy wyznaczyli termin spotkania na 6 czerwca br. W trakcie spotkania trenerzy przybliżą Państwu cele programu, wyjaśnią jego symbole (skarby, tygrysy, gwiazda, lejek) oraz niezrozumiałe dla niewtajemniczonych hasła programu (np. „Najważniejszy jest niebieski”).