Wyjazd do Muzeum KL Auschwitz - Birkenau PDF Drukuj Email

IMG 0086Minęło już tyle czasu, ale nadal nie możemy zapominać o przekazywaniu prawdy na temat czynów barbarzyńskich oraz nieludzkich zachowaniach, które zgotowali ludzie dla ludzi. 5 maja 2017 roku dwie klasy 3 - gimnazjalne wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na lekcję historii do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz Birkenau, byłego niemieckiego - nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, gdzie uczniowie zobaczyli jak mieszkali i jak byli traktowani byli więzniowie obozu. Następnie wybrali się do nieopodal oddalonego obozu Brzezinka, gdzie zobaczyli drewniane baraki oraz gruzy jakie pozostały po komorach gazowych i krematoriach, które zostały wysadzone przez hitlerowców w celu zatarcia wszystkich śladów. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem ofiar zagłady i zapalili znicze po ścianą śmierci. Organizatorem wycieczki była nauczycielka historii z naszej szkoły pani Halina Pustuła - Wójciak.
IMG 0085IMG 0083