Piramida Zdrowia PDF Drukuj Email

Piramida przedstawia zasady prawidłowego odżywiania. Informuje o tym, ile porcji różnych grup produktów powinno znaleźć się w posiłkach, które zjadamy w ciągu dnia. Przy czym obowiązuje zasada, że to co najważniejsze w odżywianiu znajduje się u dołu piramidy, czyli podstawy.
W porównaniu do poprzednich piramid nowością obecnej jest przede wszystkim wprowadzenie nowego dodatkowego poziomu - aktywności fizycznej. Ruch został uznany za nieodzowny element łączący się ze zdrowiem i dlatego znalazł się u podstawy piramidy, czyli na pierwszym poziomie. Receptą na zdrowie i urodę jest też codzienne spożywanie pięciu odpowiednich porcji warzyw i owoców. Pamiętając o tym wykonaliśmy za pomocą programu „Paint” piramidy zdrowia.

pir zywienia

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl