Zerówka 2017/18 PDF Drukuj Email

dzieciaki

ZAPRASZAMY DZIECI do oddziału PRZEDSZKOLNEGO w NASZEJ szkole

Oddział przedszkolny jest oddziałem nieferyjnym i funkcjonuje od 1 września do 30 czerwca włączając ferie zimowe.

Opieka nad dziećmi w godzinach 6.30 – 17.00 jest bezpłatna.
Jedyne koszty, jakie ponoszą rodzice to opłata za wyżywienie (śniadanie, obiad i podwieczorek)

W tych godzinach realizowane są obowiązkowe zajęcia dydaktyczne, zajęcia dodatkowe i świetlicowe.

Wszystkie dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w szkole mają zapewnione miejsce w klasie pierwszej.

Głównym celem działania naszej placówki jest dążenie do zapewnienia dzieciom najlepszych warunków rozwoju. Pragniemy, aby czas, jaki dzieci spędzą w naszej szkole był uzupełnieniem procesu wychowania, który Państwo realizujecie w swoich rodzinach. Kierujemy się przede wszystkim dobrem dziecka, pamiętając o indywidualizacji pracy oraz dostrzeganiu i akceptowaniu dziecka takim, jakim jest. Działania edukacyjne w grupie obejmują sfery rozwoju emocjonalnego, społecznego, poznawczego i ruchowego. Wiele uwagi poświęcamy na wyrabianie u dzieci samodzielności oraz kształtowanie umiejętności współżycia w grupie.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty:

Budynek naszej szkoły usytuowany jest z dala od ruchliwej ulicy. Posiadamy bogate zaplecze sportowe i edukacyjne. Nasi podopieczni mają możliwość przebywania na świeżym powietrzu, na nowym placu zabaw "Radosna Szkoła", który znajduje się w obrębie obiektów sportowo - rekreacyjnych szkoły.

Dzieciom zapewniamy:

• wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną przyjazną naszym podopiecznym
  • atrakcyjne zabawy i zajęcia dydaktyczne
  • zajęcia w nowocześnie i funkcjonalnie urządzonych salach: edukacyjnej i sali do zajęć sportowych
  • pełne wyżywienie, zdrowe i smaczne, gotowane we własnej kuchni (obecnie śniadanie, obiad dwudaniowy z kompotem i podwieczorek kosztuje rodzica 4,40 zł).
  • naukę języka angielskiego
  • gimnastykę korekcyjną
  • naukę religii
  • opiekę pielęgniarki, pedagoga i psychologa szkolnego
  • możliwość korzystania z biblioteki szkolnej
  • estetyczne toalety przystosowane do wzrostu dzieci.
  • przed i po zajęciach obowiązkowych zapewniamy dzieciom bezpłatną opiekę w ramach godzin świetlicy w osobnym pomieszczeniu.
  • ponadto stwarzamy dzieciom możliwość rozwijania i doskonalenia na zajęciach dodatkowych:

-   naukę pływania oraz zajęcia z piłki nożnej - w ramach działającego w naszej szkole UKS "Karlik"

-   zajęcia taneczne w Zespole Pieśni i Tańca „Katowiczanie”

-   szachy - odpłatnie

-   zajęcia komputerowe i plastyczne – nieodpłatnie

-   kółka zainteresowań w zależności od potrzeb wychowanków – nieodpłatnie

REKRUTACJA 2017

Obraz1Obraz2Obraz3Obraz4