promocja logo3

Dzielimy się naszymi doświadczeniami PDF Drukuj Email

16 marca odbył się VII Zlot Samorządów Uczniowskich pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo". Bogaty program zlotu przewidywał m.in. warsztaty dla zdrowia pt. Czy na pewno wiem, co jem?" oparte na programie profilaktycznym „Żyj smacznie i zdrowo". Zajęcia te odbyły się wg następującego planu:
1. Ankieta dla uczniów
2. Pokaz filmów
„Warzywa i owoce"- 8min.
„Racjonalne żywienie"-8min.
„Porcje"- 7min.
3. Na podstawie obejrzanych filmów uczniowie wykonali 4 ćwiczenia, zapisując wyniki w kartach pracy. Tematy ćwiczeń to:
• Mój harmonogram spożywania posiłków
• Korzyści żywieniowe poszczególnych posiłków
• Mój sposób przygotowywania obiadu i deseru
• Krzyżówka dla każdego
4. Podsumowując zajęcia uczniowie uzupełniali krzyżówki. W nagrodę otrzymali książeczki z przepisami „Żyj smacznie i zdrowo"
5. Na koniec zajęć odbył się quiz żywieniowy.
Zapraszamy na stronę naszej telewizji szkolnej, na której można zobaczyć pełne sprawozdanie ze spotkania ekspertów w dziedzinie zdrowia z młodzieżą szkolną.

Telewizja Szkolna ZSO7TV

FotorCreated1