Dzień Europejski - klasy I-III SP PDF Drukuj Email

DSC0901526 kwietnia w auli szkoły odbył się przegląd państw europejskich, czyli podsumowanie wiedzy i efektów przygotowań uczniów klas I-III.
Szkolną imprezę rozpoczął wspaniały występ sześciolatków (klasa 1d), prosto z gorącej Hiszpanii, którzy zatańczyli do piosenki Antonio Banderasa, "Desperado".
Następnie odbył się pokaz mody europejskiej. Reprezentanci wszystkich klas wykazali się poczuciem humoru, ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością.
Zaprezentowali stroje ludowe wylosowanych państw, pojawili się również: Pipi ze Szwecji czy narciarz ze Słowacji oraz wiele innych.
Ostatnim zadaniem było zachęcenie innych osób do zwiedzenia danego państwa poprzez zaśpiewanie piosenki, wyrecytowanie wiersza lub zaprezentowanie okrzyku.
Dzień europejski zakończył się ( smacznie :-) ) degustacją przygotowanych potraw z całej Europy.
Czekamy co wydarzy się za rok... :-)