76 rocznica zbrodni katyńskiej PDF Drukuj Email

matka-boska-katynska,,Ogarniam myślą Ich.
Ogarniam myślą tamte
Ich ostatnie chwile....
Ponad gniew, strach, wzgardę
i bezradność.
Co może niemy bunt ?
Na końcu zawsze jednak
woła Miłość." (Leszek Długosz)

katyn

 

 

24.04.2016 w Kościele Garnizonowym w Katowicach odbyła się uroczysta Msza św. upamiętniająca 76 rocznicę zbrodni katyńskiej. Po jej zakończeniu przybyłe delegacje udały się pod Pomnik Ofiar Katynia, gdzie złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Nasze Gimnazjum wystawiło poczet sztandarowy. Wraz z młodzieżą w uroczystości wzięły udział: p. Halina Pustuła-Wójciak - opiekun Izby Katyńskiej w ZSO nr 7 oraz
p. Barbara Poddańczyk - opiekun Samorządu Uczniowskiego.

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl