promocja logo3

Zapraszamy do częstowania się jabłkami PDF Drukuj Email

Jabłka, jeden z najpopularniejszych owoców w Polsce, mają liczne właściwości odżywcze i zdrowotne. Wspomagają nasz układ immunologiczny, dostarczają organizmowi witaminę C oraz cynk, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania białych krwinek. Dzięki zawartości antyoksydantów, jabłka poprawiają stan skóry, włosów i paznokci. Włączenie do swojej diety jabłek pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi i zredukować masę ciała. Uczniowie naszej szkoły mają okazję częściej niż zwykle delektować się tymi zdrowymi owocami, gdyż rozdajemy je bezpłatnie wszystkim chętnym. Jest to możliwe dzięki przystąpieniu szkoły do programu "Tymczasowe nadzwyczajne wsparcie producentów owoców i warzyw", koordynowanego przez Agencję Rynku Rolnego, którego zadaniem jest spożytkowanie produktów wycofanych z rynku w związku z rosyjskim embargiem. W tym roku rozdanych ma być łącznie prawie 300 tys. ton jabłek.

jabłka1

 

jabłka2

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl