Ogłoszenie Konkursu Pięknego Czytania PDF Drukuj Email

W ramach projektu  „W Krainie Bajek i Baśni” promującego czytanie książek tradycyjnych zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w KONKURSIE PIĘKNEGO CZYTANIA. Celem konkursu jest zachęcenie do czytania, przybliżenie literatury dziecięcej, uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

UCZESTNICY: UCZNIOWIE KLAS I-III SP

W trakcie konkursu uczestnicy będą czytali wybrane (wylosowane przez siebie) wiersze:

• KLASY I: J. Brzechwa . – „Wiersze”.
  • KLASY II: J. Tuwim  – „Wiersze dla dzieci”.
  • KLASY III: M. Konopnicka – „Stary zegar od pradziadka”.

W konkursie(finale) biorą udział reprezentanci klas (1 osoba wybrana w konkursie klasowym)

Reprezentanta klasy wybiera wychowawca w konkursie klasowym do 16.03.2016 r.

Finał konkursu 17.03.2016 r. na pierwszej godzinie lekcyjnej.

Kryteria oceny w konkursie pięknego czytania:

• Dokładnie i starannie wymawiaj wyrazy.
  • Czytaj płynnie.
  • Czytaj bezbłędnie.
  • Stosuj odpowiednią intonację.

Opiekun konkursu: Beata Mąsior