eTwinning 2014/2015

eTwinning 2010/2011

2013/2014 "Life before mobile phones and the Internet” PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2013/2014 grupa uczniów z klas IA i IB gimnazjum pracowała nad projektem e –Twinning „Life before mobile phones and the Internet” – czyli jak wyglądało życie zanim powstały telefony komórkowe i Internet. Szkoły, które dołączyły do naszego projektu, to szkoły z Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Hiszpanii. Uczestnicy poprzez rozmowy z dziadkami, studiowanie starych albumów ze zdjęciami oraz odnajdywanie  rodzinnych pamiątek, dowiadywali się jak dawniej wyglądało życie dzieci, ich szkoła, ubrania, popularne gry i zabawy. Uczestnicy wykonywali w zespołach prezentacje multimedialne na określone tematy z różnych dziedzin życia: szkoła w czasach dzieciństwa naszych dziadków, gry i zabawy, stroje, kuchnia, zwyczaje bożonarodzeniowe i wielkanocne. Wykorzystane zostały rodzinne pamiątki, przeprowadzono wiele wywiadów.

Prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów wszystkich szkół  partnerskich w j. angielskim umieszczane były  w Twin Space projektu, na portalu e-Twinning i służyły do przeprowadzenia porównań. Na spotkaniu podsumowującym projekt - 21 maja 2014r.  zaprezentowano końcowe efekty pracy zespołów w języku angielskim.

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl