Warsztaty z legorobotyki PDF Drukuj Email

dziabol offSzanowni Państwo!

Od stycznia 2016 roku na terenie naszej szkoły ruszyły fascynujące, semestralne
WARSZTATY Z LEGOROBOTYKI!
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz.10.00-12.30 w sali nr 145
Prowadzimy osobno grupy podstawowe (od 9-12 lat) oraz gimnazjalne (od 13-15 lat).
Nabór jest prowadzony w trakcie całego roku szkolnego.

Podczas naszych zajęć uczniowie mają możliwość przeżywania przygody z nauką programowania wprost na wyciągniecie ręki. Zgodnie z autorskim programem zajęć, prowadzonym pod okiem doświadczonych trenerów (inżynierów robotyki, informatyki i mechatroniki) nasi kadeci poznają od podstaw sztukę projektowania, konstruowania oraz programowania robotów LEGO. Uczą się krok po kroku tworzenia algorytmów sterowania, wykorzystania funkcji silników, czujników i serwomotorów. W formie doskonałej zabawy edukacyjnej poznają tajniki technologii przyszłości, przy udziale najbardziej zaawansowanych, najnowocześniejszych zestawów klocków LEGOMindstorms EV3. Z klocków tych w rękach uczniów powstają niesamowite, poruszające się, sterowane za pomocą pilota, smartfona lub tableta, zaprogramowane konstrukcje.

Uczniowie podczas zajęć uczestniczą w walkach robotów SUMO, wyścigach Speedbotów, budują Roborękę, Robodźwiga, Walle-go, Minotauro-bota szukającego wyjścia z labiryntu oraz wiele innych, równie niesamowitych robotów, także tych własnego pomysłu. Regularnie odbywane zajęcia, gwarantują naszym uczniom intensywny rozwój predyspozycji i kompetencji technicznych, rozwijają zdolność logicznego i twórczego myślenia, kształtują zainteresowania w sposób odpowiedni, by w przyszłości wybrać naukę, na najbardziej popularnych kierunkach studiów technicznych. A dla najlepszych „robomaniaków” przygotowaliśmy GIGANTYCZNĄ NIESPODZIANKĘ – udział w naszej drużynie, startującej corocznie w  Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotic Tournament 2016 odbywającym się w Rybniku, pod patronatem Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Rybnik oraz Kuratorium Oświaty.

Kochasz nowe technologie, fascynuje cię świat robotów, chciałbyś kiedyś zostać inżynierem przyszłości?
Odwiedź nas koniecznie na stronie internetowej www.robomania.pl
Miesięczny koszt warsztatów: 100zł.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i zapisów poprzez formularze na stronie www.robomania.pl lub pod numerem telefonu
730999823.

Główkujesz?!
Budujesz!!
PROGRAMUJESZ!!
Z nami to proste!

Zespół Robomania.

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl