Szkółka szachowa na rok 2015/16 PDF Drukuj Email

Szkoła Szachowa Młodych Umysłów zaprasza!szachy2

 

Szanowni Państwo !!!

Od czterech lat w naszej szkole działa SZKÓŁKA SZACHOWA.
Zajęcia odbywają się w czwartki:
grupa I - od 12:40 do 13:25, grupa II – od 13:35 do 14:20 i grupa zaawansowana – od 14:30 do 15:15.

 

Jestem zawodowym instruktorem szachowym, sędzią, zawodnikiem oraz współtwórcą Szkoły Szachowej Młodych Umysłów, w której obecnie uczy się około 300 szachistów. Od piętnastu lat prowadzę zajęcia z dziećmi i młodzieżą
w Katowicach, organizuję turnieje szachowe, symultany i treningi. Dysponuję własnym sprzętem (szachy turniejowe, zegary, tablice demonstracyjne, rzutnik multimedialny, sprzęt komputerowy, literatura fachowa).

W ramach zajęć koncentruję się na wszechstronnym rozwoju dzieci przy pomocy szachów: kształcenie pamięci, umiejętności trwałej koncentracji, wyobraźni, fantazji oraz myślenia logicznego i twórczego. Gra w szachy jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów kształtowania i modelowania osobowości człowieka, szachy uczą rozwiązywania zadania w ograniczonym czasie.
Zwracam dużą uwagę na kulturę osobistą (m.in. umiejętność przegrywania
w warunkach stresu). Na zajęciach uczę podstaw szachów (teoria debiutów, taktyka, strategia, końcówki), przekazuję ogólną wiedzę o szachach (anegdoty, ciekawostki, filmy, sylwetki wybitnych szachistów), analizuję partie i rozwiązuję zadania szachowe. Dla uzdolnionych dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności zapewniam zajęcia indywidualne.
Miesięczny koszt zajęć to 40 zł (400zł za cały rok szkolny).

UWAGA: Organizuję również zimowe i letnie wyjazdy dla dzieci połączone z nauką szachów oraz udziałem w turnieju szachowym!

Zapraszam również do zapoznania się ze stroną internetową poświęconą nauce szachów: www.atler.com.pl

Dziecko można zapisać w czwartki na zajęciach lub kontaktując się telefonicznie, bądź mailowo.

Tomasz Światłoch
tel. 607 246 835
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl