Zebrania i konsultacje

Dopalacze !
Co robić, gdy podejrzewasz, że dziecko bierze narkotyki? PDF Drukuj Email

Rodzicu!!!

Co robić, gdy podejrzewasz, że dziecko bierze narkotyki?
Przeczytaj uważnie.

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji.

Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Bardzo nam zależy, aby informacja na jej temat trafiła do możliwie najszerszej grupy odbiorców. Szczególnie teraz, w wakacje.

Dlatego też uprzejmie proszę, abyście wspomogli nas Państwo w upowszechnieniu tej informacji.

Będziemy bardzo wdzięczni – jeśli informację o infolinii opublikujecie Państwo na swoich stronach internetowych. Zależy nam także, aby pojawiła się ona w szkołach i na stronach internetowych szkół i samorządów. Dlatego też bardzo proszę o rozesłanie jej.

Treść informacji znajdziecie tutaj: http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html

W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Joanna Dębek
Zastępca Dyrektora Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji Narodowej