Wspomnienia z wycieczek i imprez PDF Drukuj Email

W roku szkolnym 2014/2015 Klub „Niebieskie Migdały” bawił się świetnie na wielu wycieczkach i imprezach.

Oto niektóre z nich.

Spacer alejkami Parku Śląskiego w Chorzowie. Zabawa w chorzowskim Rosarium. Dzieci podziwiały urokliwe oczka wodne, kolekcję róż oraz charakterystyczną rzeźbę biegnących  jeleni. Ciekawą atrakcją  była  ławka, na której zasiadają Karolinka, Karlik i... gołąb.

parkKarlik
Wycieczka do Parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Dzieci spacerowały alejami róż, podziwiały kompozycje kwiatowe  na klombach i pergolach. Szukały pierwszych oznak jesieni.

 Zabawa w Centrum Rozrywki Cinema City Punkt 44. Dzieci zmierzyły się w zespołach w grze Bowling. Okazało się, że strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze były  rzuty, tym bardziej fascynująca stawała się gra.

kino

 Wycieczka do Centrum Katowic szlakiem znanych postaci: Stanisława Ligonia, Wojciecha Korfantego, Józefa Piłsudskiego.

pomnik

Wycieczka do Miejskiej Palmiarni w Gliwicach. Dzieci mogły obejrzeć kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Szczególną atrakcją był niedawno otwarty pawilon akwarystyczny.

palmiarnia

Andrzejki w szkole i w Górnośląskim Etnograficznym Parku w Chorzowie.

andrzejki

 Zwiedzanie wystawy interaktywnej „Lecimy w kulki”. Dzieci przy pomocy kolorowych kulek poznawały prawa fizyki, takie jak zamiana energii potencjalnej w kinetyczną, prawo grawitacji czy reakcję łańcuchową.

kulki

 Święty Mikołaj w „Niebieskich Migdałach”. Dzieci dostały paczki od Świętego Mikołaja, w zamian recytowały wiersze, śpiewały piosenki i opowiadały śmieszne historyjki.

mikolaj

 Wizyta w „Kopalni cukierków”. Dzieci miały możliwość przyglądania się jak wygląda proces powstawania słodkości: lizaków i cukierków.

cukierki

Spacer po pobliskim lesie „Rezerwacie buków”.  Dzieci obserwowały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie.

las

Zwiedzanie Muzeum Scenografii Polskiej Barbary i Stanisława Ptaków. Udział w warsztatach plastycznych. Dzieci według własnego pomysłu projektowały stroje sceniczne wykorzystując materiały o różnych fakturach i kolorach.

muzeum

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl