ŚWIETLICA

SZKOLNA
swietlica_logo
KIEROWNIK:
mgr ILONA PISKORSKA
 
WYCHOWAWCY:
mgr ZOFIA BULARZ
mgr ANITA KALA
mgr HONORATA NORAS
mgr AGNIESZKA ŚCIERSKA
mgr JADWIGA KALINOWSKA
Po Świętach PDF Drukuj Email

30 marca-10 kwietnia 2015 r.

W ostatnim tygodniu marca wraz z podopiecznymi przygotowywaliśmy się do świąt Wielkanocnych. Rozmawialiśmy o tradycjach wielkanocnych. Na zajęciach czytelniczych w ramach wspólnie przeczytanych opowiadań związanych ze świętami dzieci zrobiły pisanki. Na warsztatach plastycznych wychowankowie  zrobili zające , wielkanocne koperty. Powstały także za pomocą recyklingu prześliczne kurczaczki. Ponadto aby stworzyć przyjazną, miłą i radosną atmosferę z okazji święta śmigusa- dyngusa wspólnie opowiadaliśmy sobie znane nam śmieszne historię, za pomocą mimiki zrobiliśmy konkurs na najśmieszniejszą minę.

 W tym tygodniu wraz z dziećmi zastanawialiśmy się nad zagadnieniem ,, Chrońmy przyrodę”. Za pomocą metody burza mózgu zastanawialiśmy się w jaki sposób mogę ochronić przyrodę? , Jakie są znane nam przyczyny zanieczyszczania środowiska? Za pomocą zabaw zespołowych dzieci integrowały się, a także  aktywnie spędzały czas. Na zajęciach plastycznych wychowankowie stworzyli takie prace jak ,,Bazie w wazonie” za pomocą metody recyklingu przy zastosowaniu plastikowej łyżki powstały pierwsze wiosenne ptaszki.

1

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl