Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2014 PDF Drukuj Email

WP 20141013 004

WP 20141013 012Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. W ramach jego obchodów w naszej szkole pasowano na czytelników najmłodszych uczniów. Dzieci miały okazję odbycia fantastycznej „podróży” po kartkach zabawnych utworów znanych polskich pisarzy, takich jak Agnieszka Frączek, Wanda Chotomska. Miały także możliwość uczestniczenia w konkursie „Książka, którą warto przeczytać”. Uczniowie stworzyli własną listę książek polecanych kolegom do przeczytania. Z kolei członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki byli z wizytą u przedszkolaków, których zabrali w świat literatury pięknej.