Historia Żydów polskich - Lekcje na żywo PDF Drukuj Email

 

23.10.2014r. uczniowie kl.III gimnazjum uczestniczyli w 2 lekcjach na żywo, transmitowanych przez internet z Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. 

W trakcie lekcji młodzież prowadzona przez muzealnych edukatorów i znanych aktorów, mogła zapoznać się z jedyną na świecie ekspozycją poświęconą 1000-letniej historii Żydów polskich- od ich przybycia na ziemie polskie, nazwane przez nich Polin          ( z hebrajskiego "tu odpocznę"), aż po czasy współczesne-bardzo złożone        i fascynujące, ale też wyjątkowo tragiczne.

Projektowi patronowali m.in. MEN, TVP Historia, Program 1 Polskiego Radia, CEO, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ... Koordynatorem projektu w naszej szkole była mgr. Halina Pustuła-Wójciak.

 

 

 

 

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl