NARODOWE CZYTANIE PDF Drukuj Email

6 września dwa lata temu Prezydent RP Bronisław Komorowski zainaugurował akcję pod nazwą Narodowe Czytanie, która stanowi okazję do wzmocnienia poczucia narodowej tożsamości i wspólnoty. W tym roku czytana była Trylogia Henryka Sienkiewicza. Społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji już w piątek 5 września 2014 r. Podczas apelu uczniowie mogli przypomnieć sobie tytuły powieści tworzące Trylogię. Dzięki prezentacji Pani Dyrektor Izabeli Kamińskiej młodzież zobaczyła fragmenty ekranizacji utworów polskiego laureata Nagrody Nobla. Ponadto w starszych klasach szkoły podstawowej oraz gimnazjum, nauczyciele czytali uczniom fragmenty powieści Sienkiewicza. Z kolei w młodszych klasach podstawówki czytano fragment książki Historia Polski dla Piotrka, przybliżający tematykę podejmowaną w Trylogii.

czytanie

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl