Ligoniówka PDF Drukuj Email

ligoniowka21

28 kwietnia 1995 r. Szkole Podstawowej nr 33 uroczyście nadano imię wybitnego Ślązaka, Stanisława Ligonia. Rok później, 26 kwietnia 1996 r. otwarto Izbę Pamięci poświęconą Patronowi szkoły, potocznie zwaną Ligoniówką. W 1998 r. powstał Klub Wiedzy o Regionie, którego opiekunem była p. Barbara Strzępka. Pod jej czujnym okiem młodzież gromadziła materiały dokumentujące życie i twórczość naszego Patrona.

DSC 0615

W Ligoniówce przechowywane są cenne pamiątki przekazane szkole przez jego wnuków. Od rodziny Ligoniów Szkoła otrzymała cenny dar - dwie skarbonki żeleźniaki do których zbierano datki, kiedy Stanisław Ligoń ogłosił w 1939 r. akcję fundowania Wojsku Polskiemu karabinu maszynowego. Inną cenną pamiątką jest fragment rękopisu sztuki Stanisława Ligonia "Wesele na Górnym Śląsku".

 

Zapraszamy na wirtualną podróż po naszej Ligoniówce

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl