SZKOLNA

mgr JADWIGA KALINOWSKA
Świetlica PDF Drukuj Email

1b

W bieżącym roku szkolnym w świetlicy utworzono sześć grup świetlicowych.

Wychowawcy prowadzą zajęcia dydaktyczne,  plastyczne, ruchowe i literackie.

2b

W ramach zajęc plastycznych dzieci wzięly udział w konkursach na najpiękniejsze:

1. Wiewiórki

2. Jesienne drzewa

3. Jeżyki

4. Sowy

5. Jesienne liście

6. Parasolki

7. Grzybki w trawie

8. Jesienne skarby

9. Latawce

10. Kwiaty na bukiet dla nauczycieli

4 5

5 6

Tu w świetlicy dzieci mają także czas na to co najważniejsze - swobodną zabawę z rówieśnikami pod czujnym okiem wychowawców, który służy pomocą i dbaja o bezpieczeństwo.

W dniach od 30 września do 4 października w związku z organizowanym w naszej szkole " Tygodniem głośnego czytania dzieciom" dzieci mogły posłuchać lektur bliskich im tekstów.

W związku z trwającym w dniach od 9 do 15 października Tygodniem Pisania Listów do Chorych Dzieci spełniliśmy marzenie chorej onkologicznie Oliwii wysyłając jej wspólnie napisany list.

Świętowaliśmy również: Światowy Dzień Drzewa, Dzień Chłopaka, Dzień Budowlańca, Europejski Dzień Ptaków, Dzień Nauczyciela.

Świetlica wzięła udział w zbieraniu zniczy na Kresy. Akcja zakończyła się 15X. Kolejną prowadzoną przez nas godną uwagi inicjatywą jest wspomaganie działania organizacji UNICEF, poprzez zbieranie surowców wtórnych – plastikowych nakrętek. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na pomoc pieniężną dla dzieci z Syrii, a także na zakup Prezentów Bez Pudła. Szczegóły u wychowawców.