Projekty muzyczne PDF Drukuj Email

Obecne projekty muzyczne:

Piosenki Jacka Kaczmarskiego - piosenki z repertuaru naszego barda przygotowane na Spotkanie Panelowe - "Przemiany polityczne i społeczne w Polsce w latach 1980-1989 oraz rola nurtu solidarnościowego w historii jednoczącej się Europy". 3 września zespół wystąpił w Sali Sejmowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach

„Ocalić od zapomnienia”montaż poetycko-muzyczny związany z twórczością Marka Grechuty.
Na koncert składa się 12 piosenek z repertuaru artysty poprzedzielanych wierszami i tekstami piosenek.
W koncercie tym razem z zespołem wystąpili Sabina Rydzek, Aleksandra Posielężna i Paweł Posielężny.
Specjalne podziękowania należą się p.M.Ćwiklińskiej za pomoc w przygotowaniu koncertu.

„Kolędować Małemu” wieczór kolęd i pastorałek

„Strofy o późnym lecie” - Wieczór z poezją. Kilkanaście piosenek z autorską muzyką do tekstów B.Leśmiana, M.Konopnickiej, J.Lieberta, J.Tuwima, J.Iwaszkiewicza, L.Staffa i innych poetów.

Przeglądy, festiwale, koncerty, występy:

• 17 marca zespół zaśpiewał w Chorzowskim Centrum Kultury. W repertuarze znalazły się piosenki Marka Grechuty.
  • 29 stycznia '10 - koncert kolęd i pastorałek w ZSO 7
  • 24 stycznia '10 - koncert kolęd i pastorałek w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świetego i św. Heberta na os. Witosa w Katowicach
  • 10 stycznia '10 - udział w WOŚP w ZSO 7
  • koncert "Pogoda późnej już jesieni" w III LO im.S.Batorego w Chorzowie
  • 14 pażdziernika '09 - koncert "Strofy o późnym lecie" z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • wrzesień '09 - występ na jarmarku jesiennym w Katowicach
  • 21 maja '09 - występ w ZSO7 na apelu "Ambasador Kultury"
  • 28 kwietnia '09 - Sesja nagraniowa w Studiu R7 w Tychach - nagroda w VIII Festiwalu Piosenki Kameralnej
  • 27 kwietnia '09 - występ podczas Otwartych Dni Szkoły
  • 27 marca '09 - VIII Kameralny Festiwal Piosenki organizowany przez MDK "Południe".
    W kategorii zespołów zdobyliśmy I miejsce, w kategorii solistów Magda Poddańczyk i Monika Gediga otrzymały ex eaquo II miejsce.
  • 13 marca '09 -  III Spotkania Teatrów Jednego Aktora i Piosenki aktorskiej
    Katowice – Ligota.  Magda Poddańczyk otrzymuje II miejsce.
  • 4 grudnia '08 - koncert "Pogoda późnej jesieni" w ZSO 7
  • 24 listopad '08 - III miejsce w Jesiennym Festiwalu Piosenki "Złota Polska Jesień"
  • 13 październik '08 - koncert w ZSO 7 z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  • 1 wrzesień '08 - koncert laureatów konkursu "Śpiewać każdy może"
  • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego - kot w butach, dwa zające, koci chórek... i to wszystko śpiewająco w przedstawieniu "Kot w butach"
  • 16 czerwiec '08 - występ na pożegnanie odchodzących na emeryturę nauczycieli.
  • 28 maj '08 - koncert w Klubie Osiedlowym dla Koła Emerytów.
  • 15 maj '08 - występ podczas rozdania nagród w VII Międynarodowym Konkursie Wiedzy
    o Zaprzyjaźnionych Miastach Katowice-Ostrawa.
  • 10 maj ’08 – występ na festynie osiedlowym.
  • 17 kwiecień ‘08r. – koncert w MDK "Koszutka"
  • 27 marzec ‘08r. – udział w koncercie laureatów Magdy Poddańczyk w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej organizowanej przez MDK „Ligota”.
    Magda otrzymała w tym konkursie
    .
  • <!--[endif]-->27 marzec ’08 – zespół uświetnił piosenkami M.Grechuty konferencję dyrektorów gimnazjów odbywającą się w naszej szkole.
  • 26 luty ‘08r. – zespół zaśpiewał na spotkaniu z okazji 5-lecia Koła turystycznego działającego przy Zespole Szkół Fundacji Elementarz.
  • 22 luty ‘08r. – koncert „Ocalić od zapomnienia” w VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M.Skłodowskiej –Curie.
  • 30 stycznia ’08r. – z piosenkami Grechuty wystąpił zespół również na pożegnaniu Pani dyrektor Barbary Rosińskiej.
  • 27 grudzień ’07 – zespół wystąpił na spotkaniu opłatkowym dla nauczycieli oraz śpiewał kolędy i pastorałki na szkolnych jasełkach.
  • 14 grudnia ’07r. – premiera koncertu „Ocalić od zapomnienia” poświęconego pamięci M.Grechuty.