znak jakosci

Szkoła Podstawowa nr 33 w Katowicach

ubiega się o Znak Jakości Interkl@sa 2013

Zajęcia pozalekcyjne i inicjatywy społeczności lokalnej PDF Drukuj Email

W Dniu Otwartym Szkoły rodzice i dzieci mają możliwość zwiedzić pracownie komputerowe oraz inne pracownie wyposażone w komputery i projektory multimedialne.

Klub „Niebieskie Migdały” działający przy szkole realizujący program profilaktyczny: „Lubimy się bawić” organizuje co roku popołudniowe zajęcia komputerowe dla dzieci z klas 1-6. Na zajęcia komputerowe przychodzą również dzieci z utworzonego ostatnio w budynku szkolnym oddziału przedszkolnego. Strona klubu:  http://www.klub-niebieskie.pl/paintings

Rodzice mogą skorzystać z komputerów w bibliotece: wejść do dziennika elektronicznego Librus oraz odwiedzić inne strony związane z życiem szkoły.

Biblioteka szkolna udostępnia uczniom znajdujące się w niej komputery. Za ich pomocą tworzą na potrzeby konkursów prezentacje multimedialne. Projekt „Twórcza Informatyka z Baltie” pozwolił zapoznać się nauczycielom i uczniom z programem Baltie 3, który jest zainstalowany na wszystkich komputerach w szkolnej pracowni komputerowej i w bibliotece. Uczniowie korzystają z niego w czasie konkursów międzynarodowych organizowanych systematycznie przez platformę www.baltie.net Dodatkowe zajęcia komputerowe rozwijające zainteresowania programistyczne prowadzi mgr Beata Mąsior, mgr Katarzyna Krzyżańska – Antlauf oraz mgr Zbigniew Tarajkowski. Wykorzystywany jest na nich program „Baltie 3” uczący dzieci tworzenia programów komputerowych i rysowania.

 

Inicjatywa.ppt

 

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl