znak jakosci

Szkoła Podstawowa nr 33 w Katowicach

ubiega się o Znak Jakości Interkl@sa 2013

Informatyzacja w szkole PDF Drukuj Email

 

Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach, jest zarządzana przez Pakiet Optivum firmy Vulcan oraz Platformę PABS.

Bezpieczeństwo szkole zapewnia router Cisco z funkcjami: firewall, IPS, antispyware, ProtectLink Web, URL Filtering. oraz oprogramowanie antywirusowe zainstalowane na każdym komputerze firmy Kaspersky. Szkoła posiada monitoring zewnętrzny i wewnętrzny w skład którego wchodzą 4 rejestratory cyfrowe, z których każdy może obsługiwać 16 kamer. Aktualnie szkoła korzysta z 49 kamer.

Większość klas posiada doprowadzony kabel sieciowy LAN w technologii 10/100 Mbps, a także jest w zasięgu sieci WiFi ( 9 AP oraz 3 routery). Wszystkie komputery w naszej szkole posiadają dostęp do globalnej sieci Internet z prędkością do 10 Mbps. Duża część sal dysponuje stanowiskiem komputerowym oraz projektorem multimedialnym. Do dyspozycji nauczycieli jest 7 laptopów, 2 notebooki. Szkoła użytkuje 1 tablicę interaktywną i 49 komputerów.

Posiadamy 2 pracownie informatyczne, kazda wyposażone w 15 stanowisk uczniowskich, stanowisko nauczycielskie z podłączonym projektorem multimedialnym, drukarką, skanerem oraz system audio. Komputery w pierwszej pracowni pracują na systemie operacyjnym Windows Vista i wyposażona jest w pakiet biurowy MS Office 2010. Druga oparta jest na systemie Windows 8 z pakietem biurowym MS Office 2013. Komputery dodatkowo wyposażone są w oprogramowanie: CorelDRAW 15, Corel PaintShop Photo Pro X3, Corel VideoStudio Pro X5, Baltie 3, Inkscape, Gimp.
Pracownie zarządzane są przez program NetSupport School.

Nasza placówka była pierwszą szkołą w Polsce w której został wdrożony projekt „Lekki jak piórko”. W ramach tego szkoła otrzymała 24 netbooki dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej i 1 dla nauczyciela. Netbooki łączą się bezprzewodowo z 2 Access Pointami.

Sekretariat szkoły, gabinet dyrektora oraz wicedyrektora są wyposażone w 4 stanowiska komputerowe z dostępem do sieci Internet. Posiadamy urządzenie wielofunkcyjne Konica Minolta Bizhub, dzięki podłączeniu go do sieci LAN daje możliwość ekonomicznego druku w technologii laserowej wszystkim komputerom w sieci lokalnej.

Szkoła posiada stronę WWW zbudowaną w technologii CMS „Joomla” www.zso7.katowice.pl

Oprogramowanie do zarządzania szkołą:

Pakiet Optivum firmy Vulcan: plan lekcji, zastępstwa, biblioteka oraz nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Platforma PABS : arkusz organizacyjny i budżet placówki oraz nabór do oddziału zerowego.

Dziennik elektroniczny firmy Librus: kontrola frekwencji i postępów w nauce uczniów oraz kontakty z rodzicami

Inne programy:

NetSupport School

Oprogramowanie antywirusowe:

Kaspersky Work Space Security 100-Workstation

 

 

 

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl