Klub Europejski

Dni Europejskie: Gim i 4-6 PDF Drukuj Email

DSC 8300Dnia 13.05 odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. W tym roku w całości
poświęcony był muzyce w związku z wybraniem Katowic na Kreatywne Miasto UNESCO w dziedzinie muzyki w roku 2016. Oto nagrodzone klasy:

Gim:
I miejsce 3B i 3C
II miejsce 2B
III miejsce 3A

SP:
I miejsce 4b
II miejsce 5a i 6d
III miejsce 6c

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspaniałą zabawę

DSC 8467DSC 8322

Dzień Europejski - klasy I-III SP PDF Drukuj Email

DSC0901526 kwietnia w auli szkoły odbył się przegląd państw europejskich, czyli podsumowanie wiedzy i efektów przygotowań uczniów klas I-III.
Szkolną imprezę rozpoczął wspaniały występ sześciolatków (klasa 1d), prosto z gorącej Hiszpanii, którzy zatańczyli do piosenki Antonio Banderasa, "Desperado".
Następnie odbył się pokaz mody europejskiej. Reprezentanci wszystkich klas wykazali się poczuciem humoru, ogromnym zaangażowaniem oraz kreatywnością.
Zaprezentowali stroje ludowe wylosowanych państw, pojawili się również: Pipi ze Szwecji czy narciarz ze Słowacji oraz wiele innych.
Ostatnim zadaniem było zachęcenie innych osób do zwiedzenia danego państwa poprzez zaśpiewanie piosenki, wyrecytowanie wiersza lub zaprezentowanie okrzyku.
Dzień europejski zakończył się ( smacznie :-) ) degustacją przygotowanych potraw z całej Europy.
Czekamy co wydarzy się za rok... :-)

Dzień Europejski 2016 PDF Drukuj Email

blog jf 4698440 7299251 sz flaga ruchoma ueDnia 13.05.2016 odbędzie się w naszej szkole Dzień Europejski dla uczniów klas IV-VI i gimnazjum.
W roku 2016 Katowice uzyskały tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki, w związku z tym Szkolny Klub Europejski proponuje w tym roku zabawę z muzyką.
Zadaniem klas będzie przygotowanie występu artystycznego związanego z muzyką wylosowanego państwa (piosenki, nagranie teledysku, parodia jakiegoś występu, covery, tańce narodowe itd.)

Dni Europejskie 2013 PDF Drukuj Email

W dniu 19 marca 2013r. po raz kolejny zostały zorganizowane Dni Europejskie.

Uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych naszej szkoły prezentowali  wcześniej wylosowane państwa europejskie.

Tegorocznym hasłem przewodnim było :
"Europa - Lubię To".

Dni Europejskie PDF Drukuj Email
W poniedziałek i wtorek (kolejno 26, 27 marca 2012) odbyły się w naszej szkole Dni Europejskie,które zorganizował Klub Europejski. Klub, rapując propagował Katowice, jako Europejską Stolicę Młodzieży 2015. Z okazji tego święta wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowywały prezentacje o wylosowanym państwie U.E. Zapraszam do obejrzenia szkolnej galerii, która zawiera zdjęcia z tego właśnie święta.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>