Świetlica PDF Drukuj Email

1b      

W bieżącym roku szkolnym w świetlicy utworzono sześć grup świetlicowych. 

Wychowawcy prowadzą zajęcia dydaktyczne,  plastyczne, ruchowe i literackie.

 2b

W ramach zajęc plastycznych dzieci wzięly udział w konkursach na najpiękniejsze: 

 1. Wiewiórki

 2. Jesienne drzewa

 3. Jeżyki

 4. Sowy

 5. Jesienne liście

 6. Parasolki

 7. Grzybki w trawie

 8. Jesienne skarby

 9. Latawce

 10. Kwiaty na bukiet dla nauczycieli

   

  4 5

  5 6

 

 Tu w świetlicy dzieci mają także czas na to co najważniejsze - swobodną zabawę z rówieśnikami pod czujnym okiem wychowawców, który służy pomocą i dbaja o bezpieczeństwo. 

 

W dniach od 30 września do 4 października w związku z organizowanym w naszej szkole " Tygodniem głośnego czytania dzieciom" dzieci mogły posłuchać lektur bliskich im tekstów.

 

W związku z trwającym w dniach od 9 do 15 października Tygodniem Pisania Listów do Chorych Dzieci spełniliśmy marzenie chorej onkologicznie Oliwii wysyłając jej wspólnie napisany list.

 

Świętowaliśmy również: Światowy Dzień Drzewa, Dzień Chłopaka, Dzień Budowlańca, Europejski Dzień Ptaków, Dzień Nauczyciela.

 

Świetlica wzięła udział w zbieraniu zniczy na Kresy. Akcja zakończyła się 15X. Kolejną prowadzoną przez nas godną uwagi inicjatywą jest wspomaganie działania organizacji UNICEF, poprzez zbieranie surowców wtórnych – plastikowych nakrętek. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przekazane na pomoc pieniężną dla dzieci z Syrii, a także na zakup Prezentów Bez Pudła. Szczegóły u wychowawców.

 

 
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Katowicach
ul. Witosa 23, 40-832 Katowice, tel: (32) 254-03-71, e-mail: sekretariat@zso7.katowice.pl